Internetowy wykład z cyklu "Spotkania z informatyką".

Serdecznie zapraszamy na internetowy wykład z cyklu „Spotkania z informatyką”.

Tytuł: Wprowadzenie do Uczenia Maszynowego i jego współczesne zastosowania.

Wykładowca: dr Karol Kurach

Czas i miejsce: piątek, 17.XII.2021, 18.30 – 20.00, transmisja na kanale:  https://www.youtube.com/c/MAPMistrzostwawAlgorytmiceiProgramowaniu

Bezpośredni link:  https://youtu.be/EOBwcccoMrY

Streszczenie wykładu: Uczenie maszynowe to dziedzina informatyki i obszar sztucznej inteligencji poświęcony algorytmom, które dają komputerowi możliwość uczenia się na podstawie danych, bez programowania explicite wszystkich możliwych przypadków. Podczas wykładu omówię podstawowe pojęcia związane z tą dziedziną oraz pokażę najciekawsze zastosowania z ostatnich kilku lat – od klasyfikacji obrazów, przez automatyczne generowanie tekstu, aż po tworzenie tzw. „deep-fakes” i programy grające w takie gry jak Go, Starcraft czy Dota2.

O wykładowcy: Karol Kurach jest dyrektorem ds. technologii w firmie Cosmose, odpowiedzialnym za modelowanie i przewidywanie zachowań ponad miliardowej rzeszy klientów robiących zakupy offline. Przed pracą w Cosmose był kierownikiem ds. badań w Google Brain, skupiając się na projektach związanych z uczeniem ze wzmacnianiem, generatywnymi sieciami wspólzawodniczącymi (GAN) i modelami sekwencyjnymi. Jest także współautorem inteligentnych systemów wspierających użytkowników Gmaila, takich jak Smart Reply i Categories (znane również jako Tabs).

Przygotowując doktorat w Uniwersytecie Warszawskim pracował nad architekturami głębokich sieci neuronowych z pamięcią zewnętrzną i współpracował z badaczami z Google Brain i OpenAI. Zwycięzca wielu konkursów informatycznych, w tym 24-godzinnych maratonów programistycznych. Wraz z kolegami został srebrnym medalistą Finałów Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym.