Mistrzostwa Polski
Szkół Średnich
w Programowaniu Zespołowym 2021

19 czerwca 2021 roku w godzinach 10-15 odbędzie się 2. edycja prestiżowych Mistrzostw Polski Szkół Średnich w Programowaniu Zespołowym 2021. Wydarzenie to  będzie miało charakter zdalny. Aby móc wziąć udział w zawodach należy zarejestrować >> nowe konto drużynowe << na https://mistrzostwa.solve.edu.pl do dnia 18 czerwca  2021 roku do godziny 18:00. Drużyny, które startowały w turniejach organizowanych w ramach projektu Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu lub w poprzedniej edycji również muszą się zarejestrować.

Mistrzostwa mają charakter otwarty, przez co należy rozumieć możliwość wzięcia udziału w zawodach przez każdą drużynę – liczącą do 3 osób. Warto jednak wiedzieć, aby móc w pełni reprezentować swoją szkołę, należy zgłosić się do nauczyciela bądź dyrekcji, którzy autoryzują zgłoszenia do Mistrzostw w Programowaniu Zespołowym jako reprezentujące odpowiednią szkołę. Drużyny autoryzowane muszą się składać z zawodników z jednej szkoły.

Członkowie trzech najlepszych drużyn zostaną zaproszeni do udziału w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym, które odbywają się na przełomie października i listopada na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie

Więcej szczegółów o zasadach przebiegu Mistrzostw oraz ich klasyfikacji końcowej można przeczytać na:

• Do 18 czerwca 2021 roku do godziny 18:00 będzie można zarejestrować zespoły w systemie solve na https://mistrzostwa.solve.edu.pl
18 czerwca 2021 roku między 18:00-20:00 będzie możliwość wzięcia udziału w sesji próbnej Mistrzostw, podczas której będzie możliwość sprawdzenia stanu technicznego oraz przystosowania własnego sprzętu do systemów solve.
19 maja 2021 roku między 10:00-15:00 – czas trwania Mistrzostw, podczas których będzie do rozwiązania 15 zadań o różnym stopniu trudności. Każdy znajdzie coś dla siebie.
• w momencie rozpoczęcia zawodów odkrytych zostanie 7 zadań.
• w czasie trwania zawodów będą odkrywane kolejne zadania:
• po upływie pierwszej godziny – 4 zadania,
• po upływie drugiej godziny – 2 zadania,
• po upływie trzeciej godziny – 2 zadania.