Niespodzianka MAP

W piątek 13.08.2021r. o godz. 17, specjalnie dla uczestników projektu, odbyło się webinarium przybyłego na kilka dni do Polski dr Jakuba Łąckiego.

Jakub Łącki  – to dwukrotny laureat OI, kierownik komitetu naukowego Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej, członek grupy badawczej w Google w Nowym Jorku, w pracy naukowej zajmuje się algorytmami grafowymi, klastrowaniem oraz programowaniem równoległym i rozproszonym.
Przygotował dla Nas piękny wykład, dostępny i ciekawy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, choć jego temat to: Algorytmika klastrowania grafów. 
Klastrowanie to technika uczenia maszynowego polegająca na podziale zbioru obiektów na zbiory zawierające obiekty podobne do siebie. W tym webinarium przedstawi popularną metodę klastrowania grafów i pokaże jak algorytmy grafowe i struktury danych pozwalają otrzymać jej efektywną implementację.

Poniżej link do piątkowego streamingu:

Transmisja na Youtube, na kanale projektu MAP:

Zarezerwujcie tę godzinę.  
Oczywiście będzie można dyskutować na czacie.
Specjalnie dla Nas, ale nie tylko, jeśli znasz kogoś, kogo mogłoby to zainteresować, zaproś go też na ten wykład.
Nie dasz rady w piątek – możesz zobaczyć to także później, w tym samym miejscu.
Zapraszamy!
Zapraszamy też do obejrzenia innych ciekawych dla Ciebie wykładów na naszym kanale, przygotowanych głównie przez Twoich starszych kolegów – olimpijczyków.